Pridlho v USA - symptómy

Autor: Miroslav Babič | 16.10.2005 o 6:07 | Karma článku: 16,27 | Prečítané:  4616x

Prevencia je najlepší liek a tak ak vybadáte na sebe niektorý z príznakov, vyhľadajte pomoc, alebo – plánujte návrat.

Takmer nikdy nevystupujete z auta. Do banky, obchodu, reštaurácie, všade na kolesách a posediačky. Vaša postava nadobúda predtým nevídanú morfológiu – získate tzv. americké bruško (s obľubou a pýchou nosia aj tunajšie mladé baby). Spamätáte sa až keď vám šéf povie, aby ste so svojim autom neparkovali tak blízko zadného vchodu, že sa nedá bez ťažkostí chodiť von a dnu. Konečné štádium je motorické kontrolovanie poštovej schránky (je pár metrov od domu).

Začnete si nakupovať topánky cez Internet a s nadšením ukazujete svojim spolubývajúcim horúce novinky od Nike či Adidas. Vraj v obchodoch sa to už nedá nájsť a vy chcete niečo, čo nikto iný na pláži nemá. Domov posielate prostredníctvom siete sietí kvety až keď sa spamätáte deň pred oným sviatkom a na pohľadnicu je už neskoro.

Pijete Diet Sprite, Diet Pepsi, Pepsi Zero atd. a všade vyhlasujete, že vám to chutí.

Prestanete sa zaujímať o hokej a stanete sa fundovaným odborníkom v oblasti amerického futbalu a baseballu. S američanmi potom každú nedeľu očami po plazmovej obrazovke naháňate hnedú šišku a sledujete, ako zo seba „pár správnych chlapov“ ide vymlátiť dušu. Konečné štádium – naozaj vás to aj baví.

Už nič neprepočítavate na koruny a ani 90 Sk za chlieb, či 120Sk za mlieko sa vám nezdá veľa. Neviete, čo koľko stojí u nás a nevrlé predavačky považujete za akúsi nevysvetliteľnú nočnú moru z detstva.

Prerušíte kontakty, zabudnete na množstvo ľudí doma. Nemáte čas. Ste materiálne založený, dovolenka sa vám neráta, ak neprejdete aspoň 1500 km (letieť sa ráta ešte viac) a neminiete tam na seba za týždeň prinajmenšom 30 litrov. Fotíte gýčové budovy bez akejkoľvek histórie.

Všade telefonujete mobilom, aj keď je to úplne nepotrebné, máte predsa neobmedzený paušál. Voláte z obchodu, aké kúpiť mlieko, či len tak, že ste už na ceste domov, alebo vysypávate smeti. Konečné štádium - chcete niekomu povedať, že práve nič nerobíte a o ňom zistiť to isté a schuti si o tom hodinku pokecáte.

V šatníku máte toľko šiat, čo charita rozdá za rok a stále kupujete nové. Konečné štádium – v časopise ste čítali, že sa v rovnakom ošatení nesmiete nikde ukázať dvakrát a považujete to za dobrý nápad.

Na auto si necháte zhotoviť špeciálnu ŠPZ, najlepšie nejaký slovenský vulgarizmus, či "haluz".

Poznámka: Inšpirované skutočnými udalosťami.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovensko sa rozdelí. Čo bude nasledovať po plošnom testovaní?

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

ĽSNS: Hodnotová bitka o sedem miliónov

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.


Už ste čítali?